Donderdag 15 januari 2026 besprak de raadscommissie van de gemeente Meppel het voorstel over de toekomst van het zwembad in Meppel. Op 29 januari 2026 neemt de gemeenteraad het definitieve besluit. De bespreking in de raadscommissie van afgelopen donderdag was een belangrijke graadmeter om in te schatten of het voorstel kon rekenen op steun van de gemeenteraad. De gemeenteraad was hierin overduidelijk. Er moet een nieuw zwembad in Meppel komen. Sterker nog, de gemeenteraad benadrukte dat het zwembad een belangrijke kernvoorziening is voor Meppel.
Hoe het zwembad er precies uit moet komen te zien is nu nog niet duidelijk. Dit voorstel ligt nu ook bewust niet op tafel. Eerst moet het besluit genomen worden over nieuwbouw. Een aantal politieke partijen zit meer op de lijn van een basisvoorziening. Waaruit een basisvoorziening bestaat is nog niet aangegeven. Dat hier een wedstrijdbad en apart doelgroepenbad in zit lijkt voor de hand te liggen. De invulling van het recreatiebad lijkt daarbij een nog niet uitgemaakte zaak te zijn. Echter, een aantal politieke partijen gaf aan dat recreatief zwemmen juist ook als belangrijke basis te zien. Bij het verder uitwerken van de plannen wordt er gevraagd om een businesscase. Zo kan beoordeeld worden welke inhoudelijke en financiele keuzes het beste haalbaar zijn. Dat het zwembad voor alle inwoners betaalbaar moet blijven was ook een duidelijk signaal van nagenoeg alle fracties.
Voorzitter Martijn Schuring had namens alle zwemsportverenigingen spreekrecht aangevraagd. Er werd waardering uitgesproken naar de gemeenteraad, college en ambtenaren. De verenigingen zijn erg blij met het voorstel en ook werd aangeven hoe belangrijk het zwembad voor Meppel is. Ook werd de oproep gedaan dat de verenigingen actief betrokken worden in het uitwerken van de plannen. De volledige inspraakreactie kan je hier lezen: Inspraakreactie raadscommissie Meppel – Zwembad. De uitzending van de gemeenteraad is hier terug te kijken. Het punt overhet zwembad is te zien van minuut 15:50 tot en met 55:00: Video behandeling zwembad gemeenteraad Meppel
Op 29 januari wordt het voorstel definitief vastgesteld en daarna start de uitwerking. Binnen de vereniging zullen we een werkgroep samenstellen om onze ideeën voor de plannen verder uit te werken.
